<< Przejdź do Spis-Hodowcow.pl

Dodaj wizytówkę VIP

Dodaj

Pogona Henrylawsoni - Agama Brodata Karłowata

Punkty: 10 [ pr:0, biz:0, link:0, ex:10 ] ZAMÓW DODATKOWE PUNKTY [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]

Strona poświęcona wspaniałej jaszczurce jaką jest POGONA HENRYLAWSONI czyli tzw. AGAMA BRODATA KARŁOWATA. Na stronie znajdziecie opisy agamy, warunki hodowli agamy, żywienie agamy jak i różne zdjęcia i wiele innych informacji.

Pogona henrylawsoni czyli agama brodata karłowata jest jaszczurką z rodziny agamidae, która jest powszechnie znana jako smok Rankina, Agama Brodata Karłowata, Agama Henrylawsoni. Gatunek ten jest również nazywany Lawson's Dragon, Dumpy Dragon, Pigmej Dragon, Dwarf Bearded Dragon. Jest ona podobna do większej śródlądowej agamy czyli Pogona vitticeps (Agama brodata). Pochodzi z Queensland w Australii. Osiąga około dwanaście cali (około 30cm) długości. Henrylawsoni to agama mała, atrakcyjna i łatwo się oswaja, wystarczy aby regularnie się nią zajmować. W naturze agamy jedzą wiele żywych owadów, robaków i roślin, jakie napotykają.
Mają niewielkie różnice kolorystyczne, które pozwalają im poznawać środowisko i unikać drapieżników. Gdy są zagrożone mogą przyciemnić swoją brodę aż do koloru jasno czarnego i otworzyć pyszczek, aby wyglądały bardziej przerażająco, niż są w rzeczywistości.

Mają one niewielką naturalną ochronę w postaci twardszej powłoki jak górnej części ciała, która chroni je przed atakami większych lub latających zwierząt drapieżnych. Pod spodem mają bardziej miękki brzuch, który mogą rozwinąć i spłaszczyć aby stać się potęcjalnie większe.
Pomimo wszystko jaszczurki mają spokojne i ufne nastawienie i bardzo rzadko zdarza gryźć i drapać ludzką rękę. Chociaż nie jest to konieczne, często lubi być wypuszczana poza terrarium, co daje nam czas na sprzątnięcie odchodów czy małą zmianę scenerii.

Adres strony http://www.henrylawsoni.pl

słowa kluczowe agama, brodata, karłowata, pogona, henrylawsoni, terrarium
kategorie Hodowle zwierząt >> Hodowla gadów
data wpisu 2015-02-22
ważny do 2017-05-23 [ wpis wygasł przedłuż ]

tagi

Korzystając z usługi, zapoznaj się z Regulaminem i Polityką prywatności | Polityka prywatności |  
Copyright © 2008-2014 Spis-Hodowcow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Operatorem serwisu jest Firma Bunet.pl | Skrypt katalogu v 2.3.1 | kontakt: kontakt@spis-hodowcow.pl
Strona używa plików Cookies w celach statystycznych. Poznaj naszą politykę prywatności. Zamknij