<< Przejdź do Spis-Hodowcow.pl

Dodaj wizytówkę VIP

Dodaj

Katarzynki

Punkty: 9 [ pr:1, biz:0, link:0, ex:8 ] ZAMÓW DODATKOWE PUNKTY [ kontakt w sprawie wpisu ] [ edytuj ]

Pierwsza i jedyna strona www poświęcona katarzynkom czyli stokówkom prążkowanym (Bolborhynchus lineola)! Katarzynki są chyba jedynymi papużkami, które mają tak dziewczęcą nazwę (i chyba niewielu osobom kojarzącą się z papużkami). Nie są one tak różnorodnie ubarwione jak inne papugi, a jednak mają pewien swoisty urok i wdzięk, którego nie spotyka się u innych ptaków ozdobnych. Dają się też łatwo oswoić.

Ojczyzną ajmarek prążkowanych jest Ameryka Środkowa i Południowa, tereny Meksyku, Panamy Peru i Kolumbii. W Europie pojawiły się w roku 1886, a pierwsze młode udało się odchować dopiero w 1902 r. w Niemczech (para katarzynek po 12 latach przebywania w niewoli odchowała 1 młode!). Te 17-centymetrowe papużki są mało znane w naszym kraju, brakuje też specjalistycznej literatury na ich temat, a szkoda, bo są to naprawdę niehałaśliwe ptaki, które z gracją poruszają się po żerdkach, a w chwili zagrożenia nie skrzeczą, a jedynie charakterystycznie „strzygą ogonem”.
Strona www.katarzynki.info zawitała w internecie 11 listopada 2008 roku.

Największą oglądalność jak do tej pory strona miała w lutym 2010, tj. 9468 odwiedzin!

Co mnie skłoniło do założenia? To proste - moje katarzynki, to była inspiracja. Niech będzie to też zachęta dla innych, aby wzbogacali tę stronę swoją wiedzą i doświadczeniami związanymi z katarzynkami!

Więcej szczegółowych informacji o katarzynkach na stronie i ajmarkowym forum.

Adres strony http://www.katarzynki.info

słowa kluczowe katarzynki, ajmarki, stokówki
kategorie Serwisy internetowe >> O ptakach
data wpisu 2014-03-31
ważny do 2018-02-15 [ wpis wygasł przedłuż ]

tagi

Korzystając z usługi, zapoznaj się z Regulaminem i Polityką prywatności | Polityka prywatności |  
Copyright © 2008-2014 Spis-Hodowcow.pl Wszelkie prawa zastrzeżone. Operatorem serwisu jest Firma Bunet.pl | Skrypt katalogu v 2.3.1 | kontakt: kontakt@spis-hodowcow.pl
Strona używa plików Cookies w celach statystycznych. Poznaj naszą politykę prywatności. Zamknij